O hodowli

Hodowla Magic Scotland istnieje od 09.06.2008 r. (zarejestrowana w FCI pod nr 638/08)

Moje życie jest związane z psami „od zawsze”. Wychowywałam się ze wspaniałym wyżłem niemieckim szorstkowłosym Szarikiem. Szarik był psem łagodnym, zrównoważonym, uwielbiającym kontakt z ludźmi. Był psem pracującym, o wspaniałej pasji łowieckiej.Odszedł zbyt wcześnie, na polowaniu. Zawsze będę pamiętała Jego mądre złote oczy.
Przez nasz dom przewijało się sporo psów. Były to psy myśliwskie, głównie wyżły, które mój Dziadek układał do pracy z myśliwym. Później trafił do mnie Kajtek mix teriera – nieokiełznany temperament, niestety również włóczykij. Któregoś dnia nie wrócił ze swojej kolejnej wyprawy. Dzięki Kajtkowi zainteresowały mnie teriery i ich fantastyczne cechy charakteru,a gdy zobaczyłam pierwszy raz westie.
Tak powstało marzenie o małym białym terierku, które miało finał w zakupie mojego pierwszego własnego psa.

W listopadzie 2004 roku przyjechał do nas Bombelek tj: DOUBLE SHOCK z Księżopola
Bombel wprowadził nas w terierowy świat. Dzięki niemu „połknęliśmy bakcyla” wystaw i poznaliśmy wielu terieromaniaków. Razem zgłębialiśmy tajniki szkolenia klikerowego i próbowaliśmy sił w ringu. Jednak Bombelek nie był zachwycony wystawami i ostatecznie postanowiliśmy, że nie będziemy go wystawiać. 

 W lutym 2007 do naszej rodzinki dołączyła czarna terierka szkocka Megi – Szkocka Elita MAGIC SPELL. Rezolutna dziewczynka szybko rozkochała nas w sobie. Przy Megi uczyłam się handlingu i groomingu. Znaleźliśmy też grono przyjaciół-psiarzy.
Zakiełkowała myśl o rejestracji hodowli. Hodowlę Magic Scotland zarejestrowaliśmy w czerwcu 2008 roku.

Na jesieni 2008 dołącza do hodowli kolejny szkot – Antoś (PanTosiek) – Szkocka Elita ANTONI. Pan Tosiek to mój pierwszy pszeniczny szkot, pies dla którego straciłam głowę. Jest naprawdę wyjątkowym psem o cudownym charakterze – prawdziwy szkot o dwóch twarzach: przystojniak-macho i słodka przytulanka.

Rok później znów się zakochałam, w wyniku czego do naszego teamu dołączył Olek – Szkocka Elita OTHELLO – najsłodsze zwierzę świata, wulkan psiej energii i „tester wszelkich ogrodzeń”.

W międzyczasie Megi i Antek kończą Championaty Polski, a we wrześniu 2009 rodzą się nasze pierwsze szczenięta.
„Raz szkot – zawsze szkot” – szkoty są naprawdę wyjątkowe! 🙂

„Wszystkie psy są dobre, teriery lepsze, ale najlepszy jest Terier Szkocki”

Dorota Skubała